HAVE reality Rudná - prodej a pronájem nemovitostí

Existují tři možnosti, jak nemovitost se zástavou prodat:

  •  splacení hypotéky
  •  prodej nemovitost i s hypotékou
  •  refinancování hypotéky
SPLACENÍ HYPOTÉKY

Nejčastějším způsobem bývá jednorázové předčasné splacení hypotéky kupujícím, který  může úvěr prodávajícího splatit buď z vlastních zdrojů, nebo z hypotéky, kterou si na sebe vezme.

V první řadě je třeba požádat banku o souhlas s prodejem nemovitosti a mimořádnou splátkou úvěru. Banka vyčíslý zůstatek.

 

Ideální okamžik? Konec fixace

Nejčastějším způsobem bývá jednorázové předčasné splacení hypotéky prodávajícího kupujícím. Kupující může hypoteční úvěr prodávajícího splatit z vlastních zdrojů nebo z hypotéky, kterou na sebe vezme.

V první řadě je třeba požádat banku o souhlas s prodejem nemovitosti a mimořádnou splátkou úvěru. Nejvýhodnějším okamžikem pro tento postup je skončení fixace úrokové sazby, kdy lze hypotéku předčasně splatit bez jakýchkoli sankčních poplatků. Pamatujte ovšem na to, že tento úmysl musíte bance oznámit písemně a nejčastěji minimálně 30 dní před koncem fixačního období. V průběhu fixace se prodej nemovitosti prodraží o poplatek za předčasné splacení hypotéky. Tento poplatek se pohybuje v jednotkách procent z nesplacené části hypotéky, může tedy činit i desítky tisíc korun v závislosti na výši nesplacené jistiny.

TOPlist

aktualizováno: 10.08.2017 15:14:52