HAVE reality Rudná - prodej a pronájem nemovitostí

Je investice do nemovitosti stále zajímavá?

V současné době (2016) je z pohledu investování situace více než příznivá. Ceny nemovitostí sice už druhým rokem mírně rostou, ale úroky u hypotečních úvěrů zůstávají na rekordně nízké úrovni. Lze ale předpokládat, že tento stav nepotrvá dlouho. Obecně se předpokládá, že hospodářský růst se odrazí taktéž na růstu hypotečních úroků. Pokud bude současný zdravý růst cen pokračovat, dá se předpokládat, že za rok koupíte stejnou nemovitost za více peněz, taktéž na úrocích zaplatíte více.

investice vlastních finančních prostředků

Investice do nemovitosti je poměrně často využívaná forma uložení volných finančních prostředků. Je však třeba počítat s relativně dlouhou návratností a to v rozmezí mezi 18 - 25 lety. Na rozdíl od investic do zlata, akcií a dluhopisů můžete ale nemovitost reálně užívat, případně ji pronajmout a inkasovat tak příjmy z jejího pronájmu.

Zásadní výhodou takto investovaných prostředků je jejich zabezpečení, protože ceny nemovitostí v průběhu času stále mírně porostou.

Pokud o pořízení nemovitosti na investici zatím teprve uvažujete, pečlivě vybírejte! Šťastný výběr vám usnadní její pozdější pronájem. O úspěchu, či neúspěchu pronájmu rozhoduje mnoho podstatných okolností, jako jsou např. lokalita, velikost, technický stav bytu, občanská vybavenost v místě, dopravní spojení, ale i takové detaily jako jsou např. úložné prostory v bytě atd. Také si zjistěte v jaké výši se v dané lokailtě pohybuje nájemné, aby jste později nebyli zaskočeni. Z toho vyplývá, že neméně významné jako výběr konkrétní nemovitosti je nesmírně důležité důsledné zmapování dané lokality.

pořízení investiční nemovitosti pomocí hypotečního úvěru

Investice do nemovitostí je považována jako dobrý způsob, jak se zajistit na důchod. Mnoho lidí dnes uvažuje nad tím, že by koupi nemovitosti financovali z větší části hypotečním úvěrem. Mají představu, že splátku hypotéky budou hradit z příjmů z pronájmu a ještě jim zůstane nějaký výnos. Je to bohužel podobný nesmysl jako půjčovat si peníze na obchodování na komoditních trzích, protože výnosy budou určitě zajímavější než, než úroky z půjčky. Úroky u hypoték jsou dnes sice nejlevnější za několik let a ani ceny nemovitostí nejsou na dlouhodobých maximech, rozdíl mezi dobrou a špatnou investicí je ale velmi malý. V případě že neinvestujete dostatečné množství vlastních prostředků, se tato investice nemusí vyplatit, hlavně v případě že úroky po určité době opět vzrostou. A to je jeden z hlavních důvodů, proč tento způsob investování  není vhodný pro všechny.

Investice do nemovitosti není jednoduchá záležitost. Úspěch investice kromě pořizovací ceny ovlivňuje také lokalita, technický stav a náklady (jako např. energie). Všechny tyto skutečnosti by měli být brány na zřetel a kupující by se při rozhodování neměl unáhlit.

Každý kdo plánuje koupi investiční nemovitosti za účelem dalšího pronájmu by měl počítat s tím, že díky novému občanskému zákoníku je pozice majitele nemovitosti vůči nájemníkovi více složitá, ale s dobrou nájemní smlouvou a pomocí zkušeného makléře, který vám pomůže najít vhodné nájemníky, jde stále o relativně bezpečnou investici.

TIP:enlightened Zajímavým způsobem, jak se dostat k nemovitosti za podstatně příznivější cenu jsou dražby. Banky tento způsob zpeněžení svých pohledávek využívají čím dál častěji.

TOPlist

aktualizováno: 10.08.2017 15:14:52