HAVE reality Rudná - prodej a pronájem nemovitostí

PROČ VYUŽÍT SLUŽEB REALITNÍHO PORADCE?

Na první pohled se prodej nemovitosti může jevit jako snadná záležitost, kterou zvládne každý, ale jeho realizace na vlastní pěst Vám může přivodit nejednu krušnou chvilku. Ať už prodáváte byt, dům, pozemek, nebo chatu, obnáší tento úkon mnohem víc, než dobrou prezentaci na webu.

Alfou a omegou úspěšného prodeje je správné stanovení reálné tržní ceny. Vyvarujete se tím toho, že budete nemovitost prodávat několik měsíců, nebo let.

Zásadní chybou, které se většina prodávajících dopouští je, že cenu své nemovitosti posuzují dle toho, za jaké ceny se prodávají domy a byty v jejich okolí. Na rozdíl od profesionálního makléře ale neví, že ceny u většiny inzerátů jsou nadsazené a ty skutečné, za které se nakonec nemovitost prodá se od těch nabídkových ve většině případů o dost liší.

Zkušený makléř má k dispozici reálné srovnání cen nemovitostí, které v minulosti prodal.

*podrobněji se o této problematice (a všem ostatním co se úspěšného prodeje týče  dočtete v sekci BLOG)

Stejně důležité je právní ošetření celé transakce. Myslet si, že si vystačíte se vzorem kupní smlouvy, kterou si stáhnete na internetu je velmi naivní. Přece jen prodej nemovitosti není standardní náplní vašeho života a ne každý má v tomto směru velké zkušenosti. Nikdy totiž dopředu nevíte, jakým směrem se bude obchod ubírat a jaké budou nároky kupujícího.

Zainteresujete-li do obchodu ověřeného makléře, nebo ověřenou RK máte jistotu, že smlouvy budou vyvážené a nastane-li situace, kdy bude třeba řešit nestandardní okolnosti, budete mít po ruce tým odborníků, kteří díky dlouholeté praxi v oboru dokáží řešit vzniklé problémy s přehledem.

Pokud se teprve zaobíráte myšlenkou, začít prodávat svou nemovitost, počítejte s tím, že po zveřejnění inzerátu bude zájem obrovský, ale pouze ze strany realitních kanceláří, nikoliv od přímých zájemců. Celý den vám budou volat zástupci z různých realitek a nabízet své služby. Pravděpodobně nakonec podlehnete neustálému tlaku ze strany makléřů a se spoluprácí budete souhlasit. V tomto případě ale hrozí riziko, že naletíte podvodné kanceláři a z celého prodeje si odnese pouze hořkou pachuť a averzi vůči všem realitním kancelářím. Proto je lepší se na začátku trochu porozhlédnou a sami si kancelář vybrat, nejlépe na základě referencí od svých známých. Určitě se vám to v budoucnu vyplatí.

Mějte ale na paměti, že pokud oslovíte několik kanceláří najednou, tak si sami nevědomě snižujete cenu. Makléři se tak v rámci konkurenčního boje začnou předhánět a nemovitost nabízet za stále nižší a nižší cenu.

Z dlouholeté praxe také vyplývá, že mnohem prodejnější  jsou nemovitosti, které jsou nabízeny pouze jednou kanceláří. Nemovitost, která se na webu objeví v nabídce deseti realitek zároveň a pokaždé s jinou cenou, pravděpodobně nikoho nezaujme, spíše naopak!

TOPlist

aktualizováno: 10.08.2017 15:14:52